22-09-2022

Лікар-онколог Дана Бокій: «Раннє виявлення лейкемії допоможе вчасно розпочати лікування та досягти успіху»

Лікарі КП «Рівненська обласна дитяча лікарня» закликають регулярно проводити морфологію крові, адже вона може виявити хворобу на ранній стадії.

Завідувач центру, лікар-онколог дитячий онкологічного центру комунального підприємства «Рівненська обласна дитяча лікарня» Дана Бокій розповіла про причини виникнення раку крові у дітей, та як вони можуть проявлятися.

- Гостра лейкемія або рак крові, рак кісткового мозку - є найбільш поширеною пухлиною дитячого віку. В основі лежить неконтрольоване розмноження малігнізованих (ракових) лейкемічних клітин - попередників у кістковому мозку з наступним розповсюдженням в кров та органи лімфосистеми, паренхіматозні органи. Серед основних симптомів - поява на тілі дитини синців незрозумілого походження, зокрема на таких ділянках тіла, якими складно вдаритись; асиметрія частини тіла - ніг, обличчя, що означає зростання пухлини; пухлина на якійсь ділянці тіла; різке схуднення; сильні кровотечі навіть при найменших подряпинах; регулярне швидке втомлення; біль в кістах; збільшення лімфатичних вузлів; збільшення розмірів живота та геморагічні висипання на шкірі, - відзначила Дана Бокій.

Вона зауважила, що усі вище перераховані ознаки, можуть бути сигналом наявності не тільки лейкозу, але і інших захворювань. Тому при появі будь-якого підозрілого симптому в обов’язковому порядку запишіться на прийом до лікаря. Так як тільки він може точно визначити недугу.

Онкоцентр Рівненської обласної дитячої лікарні використовує сучасні методи діагностики та скринінгу онкологічних захворювань у дітей, такі як:

- аналізи крові, сечі, онкомаркери;

- рентгенологічні методи дослідження;

- ультразвукові дослідження;

- комп’ютерна томографія;

- магнітно-резонансна томографія;

- пункція кісткового мозку;

- біопсія пухлинної тканини, тощо.

- Раннє виявлення захворювання допоможе вчасно розпочати лікування та досягти успіху. При правильно поставленому діагнозі і кваліфікованому лікуванні захворювання в дитячому віці виліковне в 90 % випадків, - додала Дана Бокій.