22-06-2021

У День скорботи науковці говорили про трагічні сторінки нашої історії

Сьогодні у Рівненському обласному інституті післядипломної педагогічної освіти зібралися доктори та кандидати історичних наук, краєзнавці та педагоги, щоб обговорити найбрутальніший злочин комуністичної тоталітарної держави – масові розстріли в’язнів на початку німецько-радянської війни у червні 1941 року. Захід присвячений Дню скорботи, який відзначають в Україні 22 червня. 

Участь у засіданні круглого столу взяв заступник голови обласної ради Олексій Бучинський та голова постійної комісії з питань гуманітарної політики Алла Черній.

Кандидат історичних наук, професор кафедри історії ПВНЗ «Міжнародний економіко-гуманітарний університет імені С. Дем’янчука», керівник наукової-редакційної групи «Реабілітовані історією. Рівненська область», голова Регіональної комісії з реабілітації при Рівненській ОДА Андрій Жив’юк розповів про страшні сторінки історії, коли на Рівненщині  відбувалися ці жорстокі злочини, про їх місця, жертв та виконавців.

За словами Олексія Бучинського, факти про розстріли в’язнів – це доказ того, як радянська влада ставилася до свого населення і до українців зокрема.

«Це підтвердження повного зневажання свого народу. І це нахабство має бути покаране. Хоча б нашим осудом і історичною справедливістю», - сказав заступник голови обласної ради.

Він також зауважив, що депутатський корпус робить все від них залежне, аби відновити історичну справедливість.

«У 2020 році Рівненська обласна рада звернулася до Кабінету Міністрів України стосовно прийняття відповідної Постанови про Заходи щодо реалізації Закону України «Про реабілітацію жертв репресій комуністичного тоталітарного режиму 1917-1991 років». І хочу зауважити, що місяць тому надійшов лист з Міністерства про розроблене Положення щодо виплати компенсації, повернення майна або відшкодування його вартості реабілітованим особам», - розповів Олексій Бучинський.

Зі свого боку Алла Черній подякувала всім, хто долучився до обговорення цієї важливої для суспільства теми. 

«Ми, сучасні українці, маємо вивчати нашу історію, намагатися зрозуміти її та, головне, критично осмислювати події, які були в минулому і які змінили наше сьогодення. Сучасна історична освіта повинна будуватися на аналізі, щоб ми  з вами, а також наші діти та онуки сприймали минуле своєї країни таким, яким воно було насправді - без прикрас і "білих плям", - додала Алла Черній.