25-03-2021

Краєзнавчий музей запрошує на виставку, присвячену видатному рівнянину Георгію Косміаді

Рівненському обласному краєзнавчому музеї відкрилася виставка робіт Георгія Косміаді «Квіти, жін ки і янголи», присвячена 135-річчю з дня народження художника.

На виставці представлені меморіальні речі та 48 маловідомих для рівнян картин з колекції АРТ-ательє «Георгія Косміаді». Виконані  роботи переважно в техніці монотипії, мистецтвом створення якої майстерно володів Георгій Косміаді.

На захід завітали рівненські художники та фотохудожники – Петро Подолець, Тетяна Лукашевич,  Віктор Гвоздинський та Олександр Харват.  

Багато років з родиною Косміаді співпрацює і комунальний заклад Рівненської обласної ради «Олександрійська спеціалізована мистецька школа». Його директорка Наталія Тарасевич розповіла, що художню манеру Косміаді вивчають вихованці школи.

Відвідувачі виставки переглянули відеоролик, присвячений ювілейній даті від дня народження Георгія Косміаді, автором якого є науковиця Рівненського обласного краєзнавчого музею Валентина Романюк.

Довідково. Георгій Петрович Косміаді – художник, педагог, режисер, актор, театральний декоратор, який жив і працював у Рівному у 20-30-х роках XX ст. Викладав малювання в 5-ти гімназіях Рівного, організовував культурні та молодіжні об’єднання, балетні та театральні вистави, мистецькі  вечори.  Виставки художніх виробів, виготовлених учнями Косміаді, проходили в Луцьку, Рівному, Варшаві, Кракові і завжди викликали захоплення.