26-02-2021

«Комунальна» комісія розглянула понад шістдесят питань

Понад 60 питань було винесено сьогодні на засідання постійної комісії з економічних питань та комунальної власності (голова Андрій Пехотін). У засіданні комісії взяли участь голова обласної ради Сергій Кондрачук, а також його заступники Сергій Свисталюк та Олексій Бучинський.

У ході засідання члени комісії взяли до відома звіти про виконання низки програм. Натомість питання щодо контрактів з керівниками дев’яти комунальних закладів члени постійної комісії рекомендували винести на розгляд сесії, де й ухвалюватимуть остаточні рішення.

Спрямувати на розгляд сесії депутати рекомендували і низку питань щодо  внесення змін до статутів комунальних підприємств та положень комунальних закладів з врахуванням  змін та рекомендацій постійної комісії облради з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства.

Під час обговорення питання про ліквідацію комунального закладу «Рівненський обласний соціальний центр надання послуг з оздоровлення дітей» Рівненської обласної ради директор департаменту розвитку адміністративних послуг, соціальної, молодіжної політики та спорту Юлія Шигорєва зазначила, що на сьогодні програми щодо оздоровлення дітей діють уже в 20 громадах області. Передбачають вони і відповідне фінансування. Діють також державні програми, відповідно до яких окремі категорії дітей мають змогу оздоровитися коштом державного бюджету.

Позатим, як зазначив заступник голови обласної ради Олексій Бучинський, до депутатів надходить багато звернень від  батьків дітей, які потребують оздоровлення. І тому у перехідний період, коли повноваження щодо забезпечення оздоровлення переходять до місцевих громад, важливо забезпечити і фінансування заходів відповідної обласної програми.

Під час засідання комісії депутати розглянули ще низку питань, які стосуються діяльності комунальних підприємств та закладів.

Зокрема члени комісії рекомендували спрямувати на розгляд сесії питання  «Про надання згоди на проведення будівельних робіт об’єкта спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Рівненської області комунального підприємства «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради». Як зазначив начальник КП Андрій Бурачик, у госпіталі мають намір провести реконструкцію терапевтичного корпусу, а саме – коштом державного бюджету облаштувати перехід  до лікувального та фізіотерапевтичного корпусів, що покращить умови для пацієнтів.

Натомість питання «Про звернення Державного історико-культурного заповідника м. Дубно щодо звільнення від сплати 30 відсотків отриманої орендної плати до обласного бюджету за здане в оренду нерухоме майно на 2021 рік» члени комісії вирішили перенести на наступне засідання, під час якого вони мають намір відвідати заповідник.

Депутати також затвердили план роботи постійної комісії на 2021 рік.