29-01-2020

Керівники правоохоронних органів прозвітували про свою діяльність за 2019 рік

Сьогодні за участі голови обласної ради Олександра Данильчука, голови ОДА Віталія Коваля відбулася координаційна нарада керівників правоохоронних органів Рівненщини. На ній обговорили стан боротьби зі злочинністю та протидії корупції на території області за підсумками роботи у 2019 році.

 

 

Участь в нараді взяли також керівники ГУНП в області Валерій Самчук, УСБУ в області Андрій Тимченко та ТУДБР, розташованого у місті Хмельницькому Сергій Палатов, а також керівники та працівники підрозділів правоохоронних органів, регіональної та місцевих прокуратур.

Прокурор області Антон Войтенко відзначив, що в умовах складних соціально-політичних процесів у державі, економічної нестабільності, правоохоронними відомствами області вживались певні заходи, спрямовані на вирішення проблемних для регіону питань та забезпечення захисту інтересів громадян, суспільства та держави від злочинних посягань.

Завдяки вжитим заходам зменшилась кількість вчинених тяжких кримінальних правопорушень, умисних тяжких тілесних ушкоджень, проти власності, безпеки виробництва, громадського порядку та моральності. Незважаючи на деякі позитивні тенденції у протидії злочинності, послаблено роботу правоохоронних органів на окремих пріоритетних напрямках. Значної активізації в діяльності правоохоронних органів потребує протидія злочинам у фінансово-кредитній сфері, банківській системі, а також пов’язані із розкраданням бюджетних коштів та вчинених посадовими особами органів державної влади, управління, місцевого самоврядування.

 Попри вжиття заходів щодо припинення діяльності мережі закладів незаконного грального бізнесу, неефективною залишається робота поліції щодо розслідування злочинів даної категорії. Із детальним аналізом стану законності та пропозиціями щодо шляхів покращання діяльності на відповідних напрямах роботи правоохоронних органів, виступив заступник прокурора області Тарас Ільящук. Він наголосив, що малоефективною є робота правоохоронних органів щодо викриття та розслідування злочинів за фактами збуту наркотичних засобів, психотропних речовин, їх аналогів або прекурсорів, особливої уваги заслуговує розслідування легалізації (відмивання) доходів, одержаних від їх збуту. Відзначено, що незадовільною є протидія тіньовим злочинним схемам ухилення від сплати податків, реалізації підакцизних товарів, в першу чергу нафтопродуктів.

Постійної уваги потребують питання належного зібрання доказів та додержання конституційних прав громадян у кримінальному провадженні, запобігання незаконного притягнення осіб до кримінальної відповідальності. Вимагає активізації діяльність правоохоронних органів із протидії організованій злочинності у сфері незаконного видобутку корисних копалин, у тому числі бурштину та піску, незаконної порубки лісу та грального бізнесу.

 Через допущені недоліки в організації роботи заслухано пояснення керівників підрозділів поліції, фіскальної служби та інших правоохоронних органів.

Голова обласної ради Олександр Данильчук відзначив роботу працівників всіх підрозділів та наголосив, що потрібно задіяти всі ресурси, об’єднатися та працювати задля вирішення піднятих проблем.

Із врахуванням висловлених пропозицій, за результатами координаційної наради розроблено комплекс узгоджених заходів, які сприятимуть підвищенню ефективності боротьби зі злочинністю та корупцією на території регіону.

Матеріал підготовлений спільно з пресслужбою Рівненської обласної прокурати