25-06-2019

Як на Рівненщині відзначатимуть 30-річчя з Дня створення Народного Руху України

У вересні цього року відбудеться відзначення 30-ої річниці з часу створення Народного Руху України.

Нагадаємо, що громадсько-політична організація була заснована у 1989 році, в якій об’єдналися люди різних політичних переконань – від ліберальних комуністів до тих, хто сповідував ідеї інтегрального націоналізму. Саме вони зробили вагомий внесок у піднесення національно-визвольного руху українського народу наприкінці 80-их початку 90-их років XX століття.

З цієї нагоди, сьогодні відбулося друге засідання оргкомітету за участі першого заступника голови Рівненської обласної ради Сергія Свисталюка, заступника голови ОДА Світлани Богатирчук-Кривко та голови постійної комісії з питань гуманітарної політики Алли Черній.

На ньому обговорили обласний план заходів, які будуть відбуватися з нагоди відзначення ювілею. Зокрема, розглянуть можливість перейменування топономічних об’єктів населених пунктів області на честь Народного Руху України за перебудову, а також встановлення на Рівненщині пам’ятників, пам’ятних знаків, дощок на честь засновників та активістів НРУ.

Крім того, будуть організовані: виставки документів, світлин і архівних матеріалів, а у навчальних закладах області лекції, бесіди, уроки присвячені 30-ій річниці створення НРУ.