15-07-2025

Ґрантова підтримка культури: від автентики до анімації

У Рівному представлили два культурно-мистецькі проєкти, які цьогоріч отримали фінансування від Українського культурного фонду. Вже вкотре Рівненщина підтверджує статус одного з культурних лідерів України, здобувши цьогоріч фінансування для 15 проєктів.


Перший з проєктів — це ініціатива комунального закладу Рівненської обласної ради —  Рівненського академічного обласного театру ляльок «Ляльки не мовчать: лабораторія сучасного українського театру анімації». 
Його мета — розширити функцію театру анімації: від традиційного розважального інструменту до засобу соціальної адаптації та психологічної підтримки постраждалих від війни.


У межах проєкту буде створено серію відеоподкастів і проведено дослідницьку лабораторію, яка залучить митців та широку аудиторію до дискусії про роль культури в післявоєнному відновленні.
 

Наступний проєкт — «Культурний код: відчуй себе в традиції», який реалізує Фундація імені князів-благодійників Острозьких у партнерстві з Білокриницькою громадою. Він спрямований на збереження культурної спадщини Рівненщини та Волині шляхом цифровізації традиційного вбрання й побуту кінця XIX — початку XX століття. 6 громад з Рівненщини та 2 громади з Волині стануть учасниками ініціативи, яка передбачає створення цифрового каталогу з понад 80 експонатів, 12 3D-моделей строїв, сенсорного комплексу з віртуальною приміркою та друкованої брошури.

Привітати переможців та ознайомитися з культурними проєктами завітав і заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський.

«Кожна з культурних ініціатив сьогодні — це не просто інвестиція в мистецтво. Це інвестиція у нашу ідентичність, стійкість і майбутнє нашої держави. І саме тому ми зобов’язані розвивати культуру, системно підтримувати та використовувати кожен можливий важіль впливу для її розвитку», — зазначив Олексій Бучинський.

Вищевказані ініціативи будуть реалізовані у вересні цього року. Також кожен із підтриманих проєктів має амбітну ціль — перекласти свої напрацювання іноземними мовами, щоб поширити інформацію про українську культуру за межами нашої країни.