05-01-2021

Голова обласної ради зустрівся з керівником Регіонального офісу водних ресурсів Рівненщини

Про перспективи співпраці йшлося сьогодні під час робочої зустрічі голови Рівненської обласної ради Сергія Кондрачука з начальником Регіонального офісу водних ресурсів у Рівненській області Ігорем Мосійчуком.

Наразі на Рівненщині діє Програма розвитку водного господарства Рівненської області на період до 2021 року. Нею затверджено низку напрямів, зокрема: забезпечення розвитку меліорації земель і поліпшення екологічного стану осушених угідь;  першочергове забезпечення централізованим водопостачанням сіл області, де користуються привозною та неякісною водою; захист сільських населених пунктів і сільгоспугідь від шкідливої дії води.

Проте, попри важливість перелічених напрямів, на їх втілення в межах програми досі не було передбачено жодного фінансування.

Тож учасники зустрічі обговорили подальшу взаємодію та можливе фінансування заходів відповідної програми. Зокрема, у перспективі може йтися про фінансове забезпечення найактуальніших на сьогодні заходів, серед яких  - розробка проєктної документації для капітального ремонту шахтного водоскиду водойми, а саме регулювання річки Переросль для захисту населених пунктів Залав’є та Блажево Рокитнівського району; розробка проєктної документації для відновлення гідротехнічної споруди на акумулюючій водоймі для захисту від підтоплення сіл Дитиничі та Переросль Дубенського району.