01-04-2021

Голова обласної ради відвідав КЗ «Клеванська спеціальна школа №2 І-ІІ ступенів»

Напередодні Всесвітнього дня поширення інформації про аутизм, який світова спільнота відзначатиме 2 квітня, голова обласної ради Сергій Кондрачук разом з депутатами облради  Олександром Набочуком та Сергієм Кокорським, а також керуючим справами виконавчого апарату обласної ради Богданом Сологубом побували у КЗ  «Клеванська спеціальна школа №2 І-ІІ ступенів».

У цьому закладі  навчають дітей  з особливими освітніми потребами, серед яких є й школярі з розладами аутичного спектра. До слова, аутизм є саме розладом розвитку нервової системи, що утруднює комунікацію, а не хворобою, наголошують батьки таких діток та фахівці.

Наразі у навчальному закладі створено всі умови для навчання та розвитку. Там працюють досвідчені педагоги, дефектологи, логопеди, професійна та якісна робота яких дає змогу забезпечити не лише корекцію порушень психофізичного розвитку, а й суттєво вплинути на особистість учнів.

Як розповіла керівник закладу Марія Завадська, у школі зараз навчається 92 учні з різних районів Рівненщини, серед яких розлади аутичного спектра є у 40 дітей.

- Ми маємо дуже хороші результати у роботі з дітьми. Причому вони не лише навчаються, а й набувають тих навичок, які полегшують життя і їм, і батькам.  Скажімо, на трудовому навчанні вони навчаються кухарської справи – наприклад, готувати бутерброди. Для наших діток такі досягнення є великим успіхом. Взагалі ж ми хочемо, щоб люди зрозуміли: у спілкуванні з дітьми-аутистами треба бути дуже терплячими, і тоді їх можна буде почути та зрозуміти, - розповідає Марія Завадська.

Цьогоріч Рівненська обласна рада спрямувала на зовнішнє опорядження та утеплення частини фасаду навчального корпусу Клеванської спеціальної школи №2 І-ІІ ступенів понад 2,4 млн грн. Не залишилося без відповіді і звернення батьків щодо вирішення питання фінансового забезпечення підвезення учнів з інвалідністю - питання придбання шкільного автобуса перебуває на контролі  постійної комісії з питань гуманітарної політики. Адже відсутність можливості організованого підвезення учнів з аутизмом є для батьків дуже суттєвою проблемою.

Побували гості у ще одній важливій та потрібній громаді установі - КУ «Клеванський інклюзивно-ресурсний центр» Клеванської селищної ради. Директор центру Надія Шагай продемонструвала матеріальну базу та розповіла про ті можливості, які мають відвідувачі ІРЦ.

- Дякую колективам цих закладів за віддану працю і закликаю усіх долучитися до акцій та заходів, спрямованих на привернення уваги до проблеми аутизму, та підтримати таких діток і їхніх рідних, - зазначив Сергій Кондрачук.