13-05-2022

Фінансування обласної оборонної програми зросло на 300 %

Інформацію про хід виконання Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Рівненській області на 2021-2023 роки заслухали сьогодні під час засідання постійної комісії з питань Регламенту, діяльності правоохоронних органів та боротьби з корупцією обласної ради під головуванням Сергія Подоліна.

Участь в засіданні взяли голова ради Сергій Кондрачук, його заступник Олексій Бучинський та голова бюджетної комісії Ігор Ясенюк.

- В умовах воєнного стану першочергова увага влади області зосереджена на питаннях безпеки та оборони. Тому ми значно активізували роботу цієї програми. І доцільно, щоб депутати та громадськість знали, які саме заходи ми проводимо, і які кошти витрачаємо на реалізацію цих питань, - зауважив Сергій Подолін, який також обіймає посаду першого заступника голови Рівненської ОДА.

Як повідомив начальник відділу взаємодії з правоохоронними органами та оборонної роботи апарату РОДА Сергій Косяк, обсяг фінансування цієї програми порівняно із довоєнним часом зріс на 300 % від планових показників.

(Сергій Косяк)

Так, на придбання одягу та спеціального спорядження для військовослужбовців ЗСУ та інших сил сектору оборони планують витратити 55 млн грн, 35 млн грн з яких – це запланована сума субвенцій обласному бюджету з бюджетів територіальних громад. На даний момент громади вже профінансували майже 25 млн грн, щоб першочергово придбати форму для бійців територіальної оборони, а також шоломи та бронежелети (класу 4 та 4+) військовослужбовцям сектору безпеки, які є жителями цих тергромад.

(Сергій Кондрачук та Олексій Бучинський)

5,2 млн грн загалом планується витратити на придбання паливно-мастильних матеріалів, транспортні витрати для перевезення військових ЗСУ, евакуацію населення та доставку гуманітарних вантажів.

5,1 млн грн становлять витрати на систему зв’язку територіальної оборони, а саме закупівлю радіостанцій.

На понад 2 млн грн збільшили планові видатки на придбання пального, оплату транспортних послуг для перевезення зброї та боєприпасів. Крім того, ще 2,2 млн грн передбачили на закупівлю запчастин, витратних матеріалів та оплату послуг з ремонту військової техніки та іншої спецтехніки.

(Лілія Драпчинська)

Варто зауважити, що обласну програму доповнили заходами, які забезпечать готовність надавати безперебійну медичну допомогу. Понад 5,5 млн грн передбачені на облаштування захисних споруд, в тому числі в 7 комунальних підприємствах охорони здоров’я, а також на придбання генераторів для обласних лікарень та інших комунальних медичних установ.

Депутати також отримали інформацію, які заходи Програми вже профінансовані саме за період дії воєнного стану.

Йдеться про 45 млн 791 тис грн, з яких понад 44 млн грн направлені на придбання радіостанцій, форменного одягу, шоломів, бронежелетів для бійців тероборони. 572 тис грн витратили на купівлю генераторів, 474 тис грн – на ремонт бомбосховищ, 235 тис грн становлять витрати на транспортні послуги і 150 тис грн – видатки на закупівлю поліграфічної продукції.

(Катерина Самардак і Сергій Подолін)

Зі свого боку, голова Рівненської обласної ради акцентував увагу присутніх на питанні закупівлі бронежелетів за кошти територіальних громад. Зокрема, просив поінформувати, чи вже користуються ними наші захисники, зважаючи на те, що відповідні субвенції з місцевих бюджетів область отримує. Однак, за інформацією військової адміністрації, до громад це спорядження поки не надійшло. Адже має закуповуватися централізовано до того ж належного класу, до прикладу, 4 - 4+.

Уже не в розрізі аналізу вищезазначеної Програми, однак з уваги на актуальність питання, Сергій Кондрачук звернувся до колег з військової адміністрації з проханням особливу увагу звернути на вирішення проблеми з дефіцитом пального. Тим паче, що на цьому ринку фіксуються порушення як щодо зловживань під час його реалізації, так і щодо цін на окремих АЗС.