07-06-2021

ECOlympic на Базальтових стовпах

5 червня, щорічно, у всьому світі, за ініціативи ООН, відзначається «Всесвітній день довкілля». З 2020 року до напрямів проєкту НОК України #OlympicLab було включено «Олімпійський екомодуль», який вже успішно реалізується регіональними відділеннями НОК України за участі лісівників, екологів, олімпійців, волонтерів, висвітлюючи молодому поколінню проблеми захисту навколишнього середовища, гасіння пожеж, подолання повеней, вирубки лісів, забруднення водного та повітряного простору, питання сміття та інші.

         Зокрема, Відділення НОК України в Рівненській області підтримало ініціативу члена виконкому Головинської територіальної громади, ветерана спорту Віктора Стасюка щодо проведення «Олімпійського екомодуля» на території відомої та унікальної геологічної пам’ятки природи місцевого значення - Базальтові стовпи, що розташована в Головинській ТГ.

  • Сьогоднішній наш захід – це черговий крок до заохочення учнівської молоді до реалізації проєкту #OlympicLab, який поєднує екологічне виховання, спорт, здоровий спосіб життя, – зазначив голова Відділення НОК України в Рівненській області, директор комунального закладу «Обласний центр фізичного здоров’я населення «Спорт для всіх» Рівненської обласної ради  Микола Петренчук.

Таку ініціативу підтримав і голова громади - Олександр Бачук, який особисто долучився до участі в акції.

         Три десятки місцевих школярів з с.Базальтове, разом з вчителями та батьками прибрали не лише територію навколо кар’єру, а й, навіть, зібрали все сміття з води, скориставшись човном та самостійно виготовленими допоміжними знаряддями.

         Результатом спільної праці стали чисті береги та кілька десятків мішків зі сміттям.

 

         Міжнародний Олімпійський Комітет відзначив усіх учасників акції  олімпійськими сувенірами, які їм вручив Микола Петренчук та Олександр Бачук.