14-02-2022

Дороги, «первинка», система оповіщення: про що йшлося на засіданні комісії з питань місцевого самоврядування

Низку сесійних та власних питань розглянули сьогодні депутати на засіданні постійної комісії з питань місцевого самоврядування, розвитку територій та європейської інтеграції (голова Олександр Дехтярчук). У засіданні комісії взяв участь голова обласної ради Сергій Кондрачук та його заступник Олексій Бучинський.

Депутати обговорили зміни до низки обласних програм. Зокрема рекомендували винести на розгляд сесії питання щодо внесення змін до Програми реконструкції, удосконалення, розвитку та утримання територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення цивільного захисту Рівненської області на 2018-2024 роки. Як розповів директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я Рівненської ОДА Олег Вівсяник, наразі виникла потреба модернізації системи централізованого оповіщення, адже  вона вже не відповідає вимогам сучасності. Тож 500 тисяч гривень з обласного бюджету необхідно спрямувати на виготовлення проєктно-кошторисної документації. Натомість кошти на проведення заходів з реконструкції та модернізації територіальної автоматизованої системи централізованого оповіщення цивільного захисту Рівненської області у сумі 8,8 млн грн проситимуть передбачити у державному бюджеті.

При цьому Олександр Дехтярчук зазначив, що депутати повинні почути конкретну інформацію щодо того, куди були спрямовані кошти, які виділяли на виконання заходів згаданої програми у минулі роки.

Обговорюючи питання щодо внесення змін до Програми розвитку дорожнього господарства Рівненської області на 2019-2022 роки, депутати акцентували на необхідності виробити чітку систему визначення певних доріг для фінансування їхнього ремонту з бюджетів різних рівнів. Підтримали їх у цьому і представники Рівненського регіонального відділення Всеукраїнської Асоціації органів місцевого самоврядування «Асоціація міст України», а також місцевої асоціації органів місцевого самоврядування «Об’єднані територіальні громади Рівненщини». 

Йшлося під час засідання комісії і про стан фінансового забезпечення первинної медико-санітарної допомоги у територіальних громадах Рівненської області, де нині складається непроста ситуація. Як розповів Олег Вівсяник, з огляду на необхідність забезпечити оплату праці медичним працівникам, передбачену Постановою Кабінету Міністрів України 12 січня 2022 року № 2 «Деякі питання оплати праці медичних працівників закладів охорони здоров’я», потенційна місячна заборгованість у закладах «первинки» становитиме 596 тисяч гривень. Наразі Міністерством охорони здоров’я передбачено, що до 1 липня 2022 року в Україні діятиме так званий стабілізаційний пакет, у межах якого будуть компенсуватися витрати, недораховані НСЗУ. Попри це, ситуація є достатньо складною, а перспективи – невтішними, констатували учасники засідання.

Тож депутати рекомендували членам постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства у липні цьогоріч заслухати інформацію про стан первинної ланки медицини області.