04-03-2021

Дитячий телеконтент – українською: в облраді підготували звернення щодо ситуації з медійним продуктом для дітей

Забезпечити трансляцію якісного медійного дитячого продукту  українською – про таку необхідність йдеться у зверненні, яке депутати обласної ради мають намір розглянути на найближчій сесії.

Звернення до Президента України, Міністра культури України та Голови Національної ради України з питань телебачення і радіомовлення щодо забезпечення безперешкодної трансляції якісного дитячого медійного продукту українською мовою ініціював депутат обласної ради Сергій Кокорський.

(Сергій Кокорський)

Як зазначено у зверненні, 17 квітня 2014 року Законом України «Про Суспільне телебачення і радіомовлення України» Україна створила Національну суспільну телерадіокомпанію України. Однак серед теле- і радіоканалів суспільного мовника досі немає жодного національного україномовного каналу для дітей.

На сьогодні трансляція дитячих україномовних каналів є закодованою, а безліч російськомовних дитячих каналів транслюються у вільному доступі в супутниковій мережі по всій Україні.

- Наші діти не мають вибору українського телеконтенту, тож вони переходять у YouTube, де контент практично на 90%  російськомовний. Про яке патріотичне виховання можна взагалі говорити за таких умов? – зазначив Сергій Кокорський.

Тому у зверненні йдеться про необхідність забезпечити  вільний доступ до україномовних дитячих телеканалів для максимально широкого кола дитячої аудиторії, а також створити  сприятливі умови та забезпечити державну підтримку для діяльності суб’єктів, які працюють у галузі кінематографії та створюють якісний український чи україномовний продукт, озвучують іноземний продукт українською мовою.

Члени низки постійних комісій, заслухавши це питання, рекомендували винести його на розгляд сесії.