17-03-2023

Директору Державного історико-культурного заповідника міста Острог вручили премію

Під час засідання 16-ї сесії Рівненської обласної ради голова ради Андрій Карауш вручив премію імені Ігоря Свєшнікова директору Державного історико-культурного заповідника міста Острог Миколі Маньку.

Нагадаємо, 19 грудня комітет з присвоєння обласної премії в галузі охорони культурної спадщини обрав Миколу Манька лавреатом цієї премії. Тоді його кандидатуру члени комісії погодили одноголосно.

Микола Манько - один із найавторитетніших істориків та краєзнавців Рівненщини, це грунтовний дослідник, автор багатьох наукових праць. Понад 30 років Микола Манько працює Острозькому музеї, який сьогодні входить до п’ятірки найпопулярніших туристичних місць Рівненщини.

Довідково: відповідно до рішення обласної ради, премію імені Ігоря Свєшнікова у галузі охорони культурної спадщини на Рівненщині присвоюють з 2006 року. Ця відзнака має на меті привернути увагу суспільства до важливості збереження та популяризації культурної та історичної спадщини краю, відзначити фахівців галузі.

Починаючи з 2018 року одна премія складає десять тисяч гривень. В мирний час її вручали до Дня пам’яток історії та культури 18 квітня. Однак цьогоріч, зі зрозумілих причин, володаря премії визначили пізніше.