01-03-2022

Для посвідчення особи можна пред’явити документ, строк дії якого закінчився, - Державна міграційна служба

Доки у країні діє воєнний стан, у громадян України, іноземців та осіб без громадянства обмежена можливість обміну документів, що посвідчують особу, підтверджують громадянство України чи спеціальний статус особи. Наразі немає можливості й вклеїти фотокартки до паспорта громадянина України після досягнення 25- і 45-річного віку. Про це повідомляє Державна міграційна служба України.

В умовах воєнного стану  Державна міграційна служба тимчасово призупинила роботу інформаційно-комунікаційних систем ДМС та надання адміністративних послуг, у тому числі оформлення і видачу паспорта громадянина України. Також нині  відсутня можливість персоналізації на Державному підприємстві «Поліграфічний комбінат «Україна» по виготовленню цінних паперів» та доставки виготовлених документів (паспорт громадянина України) безпосередньо до територіальних органів та територіальних підрозділів ДМС.

При цьому громадяни України, а також іноземці та особи без громадянства, які перебувають на території України на законних підставах, на період воєнного стану повинні мати при собі документи, що посвідчують особу та підтверджують громадянство України чи спеціальний статус.

Такими документами, для громадян України є: паспорт громадянина України у формі картки або книжечки, паспорт громадянина України для виїзду за кордон. Для іноземців та осіб без громадянства - посвідка на постійне проживання, посвідка на тимчасове проживання, посвідчення біженця, посвідчення особи яка потребує додаткового захисту. Однак зазначені документи мають певний строк дії.

Тож, з огляду на ситуацію, під час перевірки документів відповідно до вимог Порядку перевірки документів в осіб, огляду речей, транспортних засобів, багажу та вантажів, службових приміщень і житла громадян під час забезпечення заходів правового режиму воєнного стану, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 29.12.2021 № 1456, для посвідчення особи, підтвердження громадянства України чи спеціального статусу, особи можуть пред’являти документ, строк дії якого закінчився, або до якого своєчасно не вклеєна фотокартка.