06-12-2019

Депутати обласної ради звернулись до Президента стосовно захисту національних інтересів держави

6 грудня, у ході роботи другого пленарного засідання сесії Рівненської обласної ради, депутати ухвалили звернення до Президента України стосовно позиції під час саміту «нормандської» четвірки.

Зокрема у зверненні, яке зачитав заступник голови Рівненської обласної ради Олексій Бучинський, депутати  заявляють про необхідність дотримання Президентом України, під час переговорів у Нормандському форматі, принципових позицій – червоних ліній, порушення яких завдасть непоправної шкоди України.

Основні положення, яких депутати просять дотримуватися Президента в ході саміту в Парижі: 

  • Жодних компромісів у питаннях унітарності держави – ніякої федералізації;
  • Жодних компромісів щодо європейського та євроатлантичного курсу;
  • Жодних політичних дій, зокрема виборів, на нині окупованих територіях Донбасу до виконання умов безпеки і деокупації, зокрема виведення російських військ, роззброєння незаконних збройних формувань, встановлення контролю за державним кордоном;
  • Жодних компромісів щодо деокупації та повернення Криму Україні;
  • Жодного припинення міжнародних судових процесів проти Росії.

Перш ніж переходити до визначення будь-яких політичних питань на українському Донбасі, від імені громади області, депутати обласної ради просять у Президента:

  1. Забезпечення принципу «спочатку безпека», включаючи всеохоплююче припинення вогню, виведення російських військ і зброї з території України;
  2. Повернення контролю України над українсько-російським кордоном.