26-04-2021

Депутати обласної ради перевіряють соціальні заклади Рівненщини

 

Три соціальних заклади обласної ради відвідали сьогодні депутати обласної ради. Зокрема, голова постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків Ігор Ясенюк, його заступник Роман Стасюк, члени постійної комісії з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей – Вікторія Опанасюк (голова комісії), Андрій Усач, Ольга Шустік, Юлія Шигорева та член постійної комісії з економічних питань та комунальної власності Юлія Назарчук ознайомилися з роботою КЗ «Здолбунівський геріатричний пансіонат» РОР.

Директор закладу Олексій Шамак розповів про головне завдання закладу. Так, тут  доглядають за людьми похилого віку, опікуються над ними та надають медичне обслуговування. На базі закладу діє два відділення – геріатричне та психоневрологічне.

Підопічні перебувають в хороших умовах. Однак заклад потребує додаткових коштів на проведення певних ремонтних робіт. Зокрема, необхідно провести ремонт даху п’ятого корпусу, ремонт корпусу, який планують зробити для підопічних на платній основі, наразі він пустий. А також потрібно провести заміну обладнання у пральні та зробити у приміщенні ремонт.

Оглянувши цей заклад депутати зауважили, що шукатимуть шляхи вирішення зазначених проблем.

Наступні заклади у яких побували депутати -  КЗ «Урвенський психоневрологічний інтернат» та КЗ «Острозький психоневрологічний інтернат».

В Урвенському інтернаті зараз перебуває 205 підопічних із стійкими інтелектуальними або психічними порушеннями, які потребують стороннього догляду. Депутати відзначили хорошу роботу працівників закладу та комфортні умови перебування пацієнтів.

Втім закладу також необхідні додаткові кошти на проведення ремонтних робіт, а саме – проведення капітального ремонту даху.

Ігор Ясенюк наголосив, що приміщення, яке побудоване у 1840 році, однозначно потребує оновлення.

Що ж до Острозького психоневрологічного інтернету, то депутати були  дуже вражені хорошою роботою закладу. У ньому на постійній основі проживають громадяни з психоневрологічними захворюваннями, які потребують стороннього медичного та побутового догляду. Підопічні забезпечені одягом, раціональним харчуванням, а також займаються у творчих майстернях.

Депутати відзначили, що поки це один з найкращих соціальних закладів.