25-11-2019

Депутати обласної ради домовилися з польськими колегами про співпрацю

Впродовж трьох днів члени постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків вивчали роботу місцевого самоврядування у Люблінському Воєводстві.

Депутати зустрілися з Віцемаршалком Збігнєвом Войцховським, головою сеймику Міхалом Мулавою та депутатами сеймику.

«Ми відкриті і дуже хотіли би з вами співпрацювати, як на культурному так і на економічному рівні», - відзначив Збігнєв Войцеховський.

Депутат обласної ради Олександр Корнійчук зауважив, що Польща є яскравим прикладом розвитку в частині децентралізації для багатьох країн та для України.

«Сьогодні ми повинні зробити все для того, аби активізувати нашу співпрацю між Рівненською областю та Люблінським воєводством», - сказав він.

Так, депутати домовилися про участь у транскордонному співробітництві Україна – Польща – Білорусь.

Також депутатка обласної ради, член постійної комісії з питань бюджету, фінансів та податків, директорка найбільшої сільської школи на Рівненщині Людмила Мариніна відзначила, що потрібно обов’язково налагодити взаємозв’язок між освітянами Любліна та Рівненщини. Польські колеги таку пропозицію прийняли залюбки. Відтак, наразі готуються документи про підписання цієї співпраці.

В ході поїздки депутати ознайомилися системою формування бюджету та фінансової діяльності.

Директор департаменту фінансів Божена Шидло розповіла, що бюджет воєводства складається з власних доходів, субвенції та грошей Європейського Союзу.

«З 2014 року ми є розпорядниками коштів ЄС та проводимо конкурси на отримання цих коштів. На інших полях ми просто співпрацюємо, гроші напряму ідуть в гміни. Лише 14,75% отримує воєводство від юридичних осіб та 1,6% від фізичних осіб, більшу частину отримують повіти та гміни», - зауважила Божена Шидло.

За її словами у 2019 році бюджет воєводства становить 1,2 млрд. злотих, а витрати 1,3 млрд. злотих. Задля погашення різниці між доходами та витратами вони беруть кредити у банку. Однак, за словами Божени Шидло кредитування надається лише на реалізацію проектів, які фінансуються за рахунок коштів Європейського Союзу.

Голова комісії з питань бюджету, фінансів та податків Юрій Благодир зауважив: «Враховуючи нашу ситуацію в країні, ми виснажені морально та фінансово, але все ж таки відбувається ряд реформ і ключова – децентралізація, тому нам надзвичайно важливий ваш досвід. Бюджет Рівненської області немає великого ресурсу для втілення таких проектів як у Любліні. Проте, ми вчимося писати проекти та залучати також кошти Європейського Союзу».

В ході робочої поїздки депутати ознайомилися з закладами, що збудовані у частині співфінансування воєводства та ЄС – Центр зустрічі культур у Любліні, Люблінський конференц-центр та Арена Люблін.