04-03-2020

Члени сімей загиблих учасників АТО відтепер зможуть проходити реабілітацію в обласному центрі комплексної реабілітації

Вчора члени постійної комісії з питань соціальної політики і соціального захисту учасників АТО та членів їх сімей відвідали КЗ «Рівненський обласний центр комплексної реабілітації» Рівненської обласної ради.

Директорка закладу Оксана Кравчук відзначила, що в центр зараховуються особи з інвалідністю І-ІІІ групи  різних нозологій, що постійно проживають на території області і перебувають на обліку в органах соціального захисту населення, міських та районних об’єднаних територіальних громадах,  а також за висновком медико-соціальної експертної комісії потребують комплексної реабілітації.

Вона також зауважила, що центр розширив сферу надання послуг. Зокрема, для сприяння психосоціальної адаптації до зміненої життєвої ситуації в центрі відтепер можуть перебувати члени загиблих учасників АТО/ООС.

«Послуги комплексної реабілітації, що включають в себе: медичну та фізичну реабілітацію, соціальну та психологічну реабілітацію, професійну орієнтацію та адаптацію в минулому році отримали 408 осіб з інвалідністю», - розповіла Оксана Кравчук.

Для утримання та повноцінного функціонування закладу з обласного бюджету у 2019 році було виділено 5,2 млн. грн., в цьому ж році в бюджеті передбачено 5,8 млн. грн.

Директорка центру показала депутатам в яких умов проходять реабілітацію та розповіла про послуги, що надають надаються в закладі. Також члени комісії оглянули новий спальний корпус. Капітальний ремонт якого було проведено за кошти ДФРР – 9,3 млн. грн. та співфінансування з обласного бюджету – 1,1 млн. грн.

Окрім того, Оксана Кравчук зауважила, що вдалося придбати та встановити реабілітаційну клітку та встановити соляну кімнату за рахунок коштів з обласного бюджету – 104 тис. грн.

Також вона розповіла, що в закладі проводять процедури різного характеру: інгаляції, вібромасажні ванни, медикаментозне лікування, парафінолікування, гальванізації, лікувальна фізкультура і кінетотерапії, аромотерапії і аеріонотерапії. Підопічні закладу займаються в творчій майстерні: вишивкою бісером, стріг-арт, малювання картин та вишивки стрічками.

В Центрі створено безперешкодний  доступ для осіб з інвалідністю.  Встановлено підйомні платформи  на другий поверх лікарняного корпусу та клубу-їдальні, а також вмонтовано сучасні ліфти в спальному корпусі.

 

Своєю чергою, депутати відзначили високий рівень утримання підопічних закладу, а також приємну атмосферу закладу.