09-07-2020

Бюджети ОТГ, не зважаючи на карантин, показують приріст

Саме об’єднані територіальні громади Рівненщини за підсумками першого півріччя демонструють найвищі темпи приросту податку на доходи фізичних осіб. Департамент фінансів облдержадміністрації наводить такі показники: Старосільська ОТГ - 148,4%; Локницька ОТГ -  141,3%; Висоцька, Крупецька і Тараканівська  ОТГ  - понад 130%; Вараська, Бугаївська і Шпанівська ОТГ - понад 120%. 

Як пояснив голова Старосільської ОТГ Рокитнівського району Михайло Кузьмич, досягти непоганих фінансових показників їм вдалося, зокрема, й тому, що на території громади з'явився новий платник податків, від якого громада щомісяця отримуватимеме до бюджету 100 тисяч гривень ПДФО. Крім того, поліпшилася ситуація щодо легалізації працівників, і місцевий бізнес почав офіційно сплачувати на них податки. За словами Михайла Кузьмича, незважаючи на карантин, Старосільській ОТГ вдається  виконувати бюджет. Так, за підсумками півріччя, загальне виконання становить 115 відсотків.

Голова Тараканівської ОТГ Дубенського району Наталія Сорочинська приріст ПДФО на понад 130 відсотків у своїй громаді пов’язує передусім зі свідомим місцевим бізнесом. До соціально відповідальних підприємств керівник зарахувала, зокрема, цегельний завод та Дубенську аграрну компанію, які навіть в період карантинних обмежень працювали, виплачували зарплатню та відповідні податки і збори.

У той же час, через звільнення від сплати земельного податку на час карантину, бюджети ОТГ відчутно втратили, адже показник цього податку за перше півріччя по області склав 97 відсотків. Станом на кінець травня, за даними головного управління ДПС в Рівненській області, суму відповідних податкових зобов'язань лише за березень фактично зменшено на понад 23,6 млн.грн.

Нагадаємо, це стало причиною того, щоби Рівненська обласна рада звернулася до вищого керівництва держави з пропозицією розробити механізм і компенсувати місцевим бюджетам фінансові втрати через звільнення від сплати земельного податку.

За матеріалами газети «Голос України»