18-02-2025
Бронзові п’ятисвічники XVI століття можна побачити в обласному краєзнавчому музеї
Два унікальні бронзові п’ятисвічники, виготовлені у 1575 році майстром Лукасом Фріделянтом на замовлення князя Костянтина-Василя Острозького, представили сьогодні у Рівненському обласному краєзнавчому музеї.
Вони не мають аналогів в Україні та вражають своїми розмірами: понад 170 см у висоту, 136 см у ширину та вагою приблизно 300 кг.
Ці монументальні підсвічники нагадують дерево з розлогою кроною, а їх основа міцно спирається на фігури трьох лежачих левів.
Виставка має назву «П'ятисвічники князів Острозьких майстра Лукаса Фріделянта року 1575. До 450-річчя створення» та є спільний проєктом Рівненського обласного краєзнавчого музею, а також історико-культурних заповідників Острога та Дубна. На відкритті побував і заступник голови обласної ради Віталій Ундір.
Ця експозиція відкриває цикл заходів, присвячених князям Острозьким. Головною подією стане святкування 500-річчя від дня народження Костянтина-Василя Острозького у 2026 році.
Первісне місце зберігання цих п’ятисвічників досі залишається загадкою. Після Другої світової війни один із них потрапив у Дубенський історико-культурний заповідник, інший – до Острозького.
Ці підсвічники є цінними пам’ятками ливарного мистецтва XVI століття та важливою частиною культурної спадщини України.
Виставка триватиме впродовж місяця. Після Рівного екпозицію покажуть у Дубно, а потім в м. Острог.