27-02-2023

Бібліотеки тергромад та обласні книгозбірні Рівненщини отримають комплекти унікальних видань про Революцію Гідності

Історія Революції Гідності – у п’яти книгах. Перші комплекти унікальних видань сьогодні вручили Рівненській обласній бібліотеці для молоді голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш та депутатка облради, голова постійної комісії з соціальних питань та соціального захисту населення Вікторія Опанасюк. На Рівненщину книги передав Музей Революції Гідності, що у Києві.

- Це два комплекти книг про події, які відбувалися в Україні, починаючи з 2013-го року, події, які круто змінили нашу історію. Цінність їх не лише у змісті, адже написані вони «з перших вуст», – ці видання ви не купите у книгарні. Вони є лише в бібліотеках України, їх також поширюють як презентаційні, - розповіла Вікторія Опанасюк, чоловік якої Валерій став Героєм Небесної Сотні.

Загалом в комплект входить п’ять книг.

Дві частини видання «МАЙДАН. Пряма мова». Це спогади учасників і свідків Революції Гідності подані майже без редакторського втручання, щоб якомога точніше документально передати свідчення і характери опитаних. У 2019 році першу книгу внесено до найкращих біографічних видань за версією Національної бібліотеки України імені В.І. Вернадського.

Трилогія «Небесна сотня. Життєписи» - це видання, яке розповідає 107 історій про Героїв Небесної Сотні. Це маловідомі біографічні факти, спогади та свідчення рідних, друзів, земляків загиблих за Україну , доповнені унікальними світлинами з Майдану. Упорядкувала історії Світлана Терейковська, яка сама була активісткою та волонтеркою під час Революції Гідності.

- Ми вирішили подарувати ці комплекти книг бібліотекам усіх 64 громад Рівненської області. Будуть вони і в наших трьох обласних книгозбірнях: «молодіжці», бібліотеці для дітей та обласній науковій бібліотеці. Важливо, щоб наші діти могли торкнутися до подій Майдану,  дізнатися новітню  історію України з першоджерел. Історію, яку ми не маємо права забувати, - зауважив голова обласної ради Андрій Карауш.