23-02-2022

Без партійних прапорів, натомість з національною символікою: президія облради визначилася з форматом сесії

Найближчої п’ятниці має відбутися засідання одинадцятої сесії Рівненської обласної ради восьмого скликання. Керівники обласної ради, голови постійних комісій та керівники фракцій визначилися з порядком денним, над яким депутати працюватимуть 25 лютого.

На початку роботи президії голова Рівненської обласної ради Сергій Кондрачук звернувся до жителів області з проханням зберігати спокій та впевненість у Збройних Силах України. Наголосив також, що Рівненська обласна рада, зі свого боку, тримає ситуацію на контролі і робить все можливе, щоб допомогти силам територіальної оборони в цей непростий час.

Сергій Кондрачук закликав депутатів усіх фракцій під час проведення сесії припинити політичні суперечки та забути про партійні амбіції, натомість об’єднатися навколо спільної справи – захисту своєї держави. Тому запропонував у сесійній залі замінити партійну символіку на національну, а також закликав депутатів та виконавчий апарат облради прийти у вишиванках.

Що ж до порядку денного 11-ї сесії, то за рішенням президії першим питанням депутати заслухають інформацію голови облдержадміністрації про стан готовності та матеріально-технічне забезпечення сил територіальної оборони Рівненської області.

Також мають внести зміни до десятка обласних програм, зокрема, до Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Рівненській області на 2021 -2023 роки, на заходи якої обласна рада виділила додаткові 5 млн грн під час минулої позачергової сесії 15 лютого.

Зміни до більшості програм «підкріплені» змінами до обласного бюджету на поточний рік, які також розглядатимуть на сесії 25 лютого.

Є у порядку денному кілька кадрових питань. Зокрема, щодо контрактів з директором комунального закладу «Острозький психоневрологічний інтернат» Рівненської обласної ради та директором Рівненського обласного інституту післядипломної педагогічної освіти.

Розглядатимуть депутати і низку звернень до керівництва держави з різних питань. Зокрема, щодо проблем з оплатою праці медичних працівників, підтримки бізнесу після введення в дію реєстраторів розрахункових операцій для платників єдиного податку, підтримки сил територіальної оборони, відновлення ядерного статусу України та інших звернень.

Варто зауважити, що на президію представники різних політичних сил винесли різні проєкти звернень щодо однієї і тієї ж проблеми. Тому під час президії вирішили об’єднати проєкти цих документів і  вийти на сесію вже з узгодженою позицією різних фракцій щодо конкретного Звернення.

Нагадаємо, що чергове засідання 11-ї сесії Рівненської обласної ради відбудеться 25 лютого об 11.00 за адресою: майдан Просвіти, 2, ІІІ поверх (сесійна зала).

На офіційному сайті та ютуб-каналі РОР вестиметься пряма трансляція сесії.