10-12-2024
Антикорупційне законодавство: які суми потрібно декларувати?
Декларуванню підлягають об’єкти та суми, якщо їхня вартість перевищує встановлені пороги. Пороги розраховуються у прожиткових мінімумах (ПМ), які щороку затверджує закон про Державний бюджет.
На 2024 рік прожитковий мінімум для працездатних осіб становить 3 028 грн.
Що ж саме потрібно декларувати?
- Доходи - зазначаються всі доходи незалежно від суми.
- Подарунки грошові чи інші (наприклад, рухоме майно, транспортні засоби, нерухомість) декларуються, якщо сума подарунків від однієї особи (або ж групи осіб) за рік перевищує 15 140 грн ( що становить 5 ПМ).
- Грошові активи - якщо їх загальний розмір на кінець року перевищує 151 400 грн (50 ПМ).
- Рухоме майно - декларуються предмети, які можна переміщувати (наприклад, техніка, ювелірні вироби, меблі, антикваріат), якщо їхня вартість перевищує 302 800 грн (100 ПМ).
- Фінансові зобов’язання суб’єкта декларування та/або членів його сім’ї за позикою (кредитом) декларуються, якщо їх розмір за рік перевищує 151 400 грн (50 ПМ).
- Великі витрати (правочини) - усі покупки або витрати, що перевищують 151 400 грн, мають бути зазначені в декларації.
Окрім того, подаються повідомлення про суттєві зміни в майновому стані у разі, якщо дохід, покупка чи витрати перевищують 151 400 грн. Для цього потрібно заповнити відповідну електронну форму у персональному електронному кабінеті упродовж 10 днів.
Повідомлення про відкриття валютного рахунка подається лише за умови відкриття валютних рахунків, відкритих в установах банків-нерезидентів. Декларант зобов’язаний повідомити Національне агентство про відкриття такого рахунку у 20-денний строк з дня:
- коли суб’єкт декларування або член його сім’ї відкрив валютний рахунок;
- коли суб’єкту декларування стало відомо або повинно було стати відомо про відкриття такого рахунка членом його сім’ї.
Більше інформації з даної теми за посиланням https://wiki.nazk.gov.ua/