28-04-2023

Андрій Карауш: «Спроможна мережа медичних підприємств – це гарантія держави на безоплатну медичну послугу і надання високоспеціалізованої професійної допомоги».

В Україні триває третій етап медичної реформи - інфраструктурний. Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 28 лютого 2023р. № 174 обласні державні адміністрації повинні подати до 1 травня для погодження МОЗ пропозиції щодо визначення спроможної мережі закладів охорони здоров’я та проєкти планів розвитку госпітальних округів.

Сьогодні на засіданні постійної комісії з питань охорони здоров’я, материнства та дитинства (голова комісії Юрій Білик) депутати заслухали інформацію про формування спроможної мережі медичних підприємств області.

Нагадаємо, відповідно до Закону України № 2347-IX кожна область стане окремим госпітальним округом європейського зразка.  Йдеться про створення спроможної мережі лікарень, яка повинна забезпечити доступну, якісну, безоплатну та невідкладну допомогу. Так, мережа закладів охорони здоров’я буде поділена на надкластерні, кластерні та загальні лікарні.

Зокрема, лікування найпростіших захворювань будуть проводити в загальних лікарнях, які знаходяться якомога ближче до пацієнта. Кластерні лікарні надаватимуть спеціалізовану медичну допомогу, а надкластерні високоспеціалізовану медичну допомогу.

Як повідомив директор департаменту цивільного захисту та охорони здоров’я населення облдержадміністрації Олег Вівсянник, один кластерний заклад має розташовуватися в адміністративному центрі району. Однак додатково може бути визначено заклад, який охоплює понад 120 тис населення, забезпечує територіальну доступність та має спроможність надавати послуги за мінімальним переліком. Доступність визначається своєчасністю прибуття до загального закладу охорони здоров’я протягом не більш 60 хвилин та повинна бути еквівалентна радіусу зони обслуговування 60 кілометрів.

Так, до загальних лікарень на Рівненщині віднесли 14 підприємств.

Низка закладів знаходяться поза спроможною мережею, але це не означає, що їх будуть закривати. Вони будуть продовжувати працювати і отримувати кошти від Національної служби здоров’я України в залежності від кількості наданих послуг.

До кластерних лікарень внесли 11 медичних підприємств, а саме:

Рівненський район:

-КНП «Центральна міська лікарня» Рівненської міської ради;

-КНП «Березнівська ЦМЛ» Березнівської міської ради;

-КНП «Острозька багатопрофільна лікарня» Острозької міської ради;

-КНП «Костопільська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Костопільської міської ради;

-КНП «Пологовий будинок» Рівненської міської ради.

Сарненський район:

-КНП «Сарненська центральна районна лікарня» Сарненської міської ради;

-КНП «Дубровицька міська лікарня» Дубровицької міської ради;

Вараський район:

-КНП Вараської міської ради «Вараська багатопрофільна лікарня»;

-КНП «Зарічненська багатопрофільна лікарня».

Дубенський район:

-КНП «Дубенська міська лікарня» Дубенська міської ради;

-КНП «Пологовий будинок» Дубенської міської ради.

Водночас до надкластерних лікарень мають бути включені багатопрофільні лікарні для дорослого населення, одна багатопрофільна лікарня для дитячого населення та спеціалізовані заклади за окремим профілем у кількості не більше одного на госпітальний округ.

До надкластерних лікарень увійшли такі підприємства:

-КП «Рівненська обласна клінічна лікарня імені Юрія Семенюка» Рівненської обласної ради;

-КП «Рівненська обласна дитяча лікарня» Рівненської обласної ради;

-КП «Перинатальний центр» Рівненської обласної ради;

-КП «Рівненський обласний протипухлинний центр» Рівненської обласної ради;

-КП «Рівненський обласний фтизіопульмонологічний медичний центр» Рівненської обласної ради;

-КП «Острозька психіатрична лікарня» Рівненської обласної ради;

-КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Рівненської обласної ради.

Зі свого боку, голова обласної ради Андрій Карауш наголосив, що спроможна мережа медичних підприємств – це гарантія держави на безоплатну медичну послугу і надання високоспеціалізованої професійної допомоги.

Відзначимо, що новий підхід також передбачає, що медичні заклади будуть забезпечуватися обладнанням, відповідно до свого рівня в госпітальному окрузі, за державні кошти.