18-03-2023

Андрій Карауш підтримав волонтерів та поранених військовослужбовців, які пишуть картини під час реабілітації, аби допомогти ЗСУ

 

 «Мистецтво Нескорених» - під такою в Рівненській обласній раді презентували виставку мистецьких робіт наших Захисників. На ній було представлено 31 картину, яку написали українські військовослужбовці під час реабілітації на Рівненщині.

"Мистецтво Нескорених" - це про унікальну творчість українських воїнів-захисників, які відновлюються у Рівненському обласному госпіталі, після отриманих на полі бою травм. Про арт-терапію, яка здатна не лише зцілювати, а й поступово повертати наших бійців до повноцінного життя. 

Художниця, яка вчить військових писати, Аліна Оборська розповідає, що з захисниками та захисницями малюють щочетверга вже 5 років. 

-  Нам дуже приємно спостерігати динаміку реабілітації після важких поранень від арт-терапії. Картини, які малюють хлопці – складні роботи. Наші захисники не шукають простих шляхів і це примножує захват їх рішучістю і мужністю, - поділилася Аліна Оборська. 

Військовий Сергій, який постійно пише картини, каже, що пензля до рук взяв не з першого разу через страх, що не вийде. Але зрештою малювати картини сподобалося, тому на одній роботі не зупинився.

Ініціювали виставку голова обласної ради Андрій Карауш, керівник КП «Рівненський обласний госпіталь ветеранів війни» Андрій Бурачик, за підтримки директорки КЗ «Будинок Ветеранів» Вікторії Шинкаренко та арт-терапевтів.

За годину виставки вдалося продати 11 картин. Одну з яких придбав і голова Рівненської облради Андрій Карауш. Волонтери  кажуть, виручені кошти спрямовані на придбання ударного дрону «Кажан».

Зауважимо, що такі виставки робіт наших військових проходять зараз і закордоном. В Англії вже відбулося 3 виставки, а 22 березня відбудеться виставка у Мадриді.