18-11-2022
Аграрії Рівненщини сьогодні – це локомотив економіки регіону
Попри війну сільгоспвиробники та агропереробники України міцно тримають економічний фронт. З перших днів широкомастшабного вторгнення рф українські аграрії стали на захист продовольчої безпеки. Вони стійко пережили дефіцит і подорожчання пального та високі ціни на мінеральні добрива. І не просто вийшли в поля, а й наростили виробництво.
Цьогоріч на Рівненщині збільшили посівні площі до понад 600 тис га. На 62 % зросли площі ярої пшениці, на 21% посіяли більше гречки і на 15% - цукрових буряків, додалися і нові для нашого регіону культури, такі як просо.
Станом на сьогодні сезон майже завершено. Аграрії обмолотили 86 % посівів з урожаєм 47 центнерів з гектара. Ще триває збір кукурудзи та цукрового буряка.
Про підсумки року для фахівців аграрної та переробної галузей говорили сьогодні на засіданні Клубу Рівненського Агробізнесу.
Найбільші агровиробники та переробники області спільно із владою аналізували непростий сезон, що минув, і говорили про плани на 2023 рік.
Так, у 2022 році було створено Державний аграрний реєстр, завдяки якому сільгоспвиробники мають змогу подавати заявки і отримувати допомогу від держави. Зокрема, і для отримання рукавів для зберігання зерна.
Крім того, фінансову підтримку на суму 70 млн грн надано великим і малим селянським господарствам Рівненщини: це кошти на утримання ВРХ, розвиток органічного виробництва тощо.
Війна не відлякала й іноземних донорів. В області надалі діє грантова підтримка садівництва. У 2022 році два суб’єкти господарювання отримали 5 млн грн на розвиток такого напрямку агробізнесу.
Якщо говорити про допомогу на місцевому рівні, то прийнято рішення у 2023 році підтримати галузь тваринництва. На Рівненщині надалі діятиме відповідна обласна програма. Вона, зокрема, передбачає виплати фермерам до 80 відсотків компенсації за утримання нетелів, телиць та племінних корів. А також витрат на закупівлю доїльного, холодильного та переробного обладнання.
- Рівненщина – це той регіон, де немає великої кількості корисних копалин чи промислових гігантів. Локомотивом нашої економіки є саме аграрний бізнес. Про те, що ви не злякалися викликів війни, свідчать оброблені поля і зібраний урожай. Більше того, ви розбудовуєте свої виробництва.Тому наступний перспективний крок для нашої області - це розвиток переробної промисловості. І це – недалеке майбутнє, - переконаний голова Рівненської обласної ради Андрій Карауш.
Напередодні Дня працівників сільського господарства та переробної промисловості, який відзначатимемо 20 листопада, керівники області відзначили аграріїв високими нагородами.