18-05-2022

18 травня – Міжнародний день музеїв

Щороку цього дня музеї світу, а відтак і України, готують для відвідувачів цікаві імпрези та акції на визначену тему, у 2022-му – це «Сила музеїв».

Останні кілька років видалися непростими для наших музейників. Спершу епідемія COVID-19 внесла суттєві корективи в їхню роботу. Довелося зачиняти двері, відмовлятися від екскурсій та живого спілкування з відвідувачами, натомість вчитися працювати онлайн. Сьогодні війна рф проти України знову змусила працівників музейної справи шукати нові формати роботи.

(Екскурсія для ВПО історичними місцями Рівного)

Рівненський обласний краєзнавчий музей вирішив проводити різні культурологічні заходи для вимушено переселених осіб. На подвір’ї музею чи не щодня організовують тематичні зустрічі для маленьких переселенців: діти виготовляли тематичні листівки для захисників, створили експозицію з власних малюнків «Намалюй своє місто», брали участь в екскурсії про корисні копалини.

Для дорослих працівники музею влаштовують екскурсії вулицями Рівного, а напередодні свого професійного свята провели театралізований захід «Таємниці гімназійного подвір'я». Відвідувачі дізналися про цікаве минуле будівлі музею, парку навколо нього, зустрілися з історичними постатями.

(Театралізований захід «Таємниці гімназійного подвір'я»)

Комунальний заклад "Державний історико-культурний заповідник м.Острога" Рівненської обласної ради об’єднує 11 пам’яток архітектури та три музеї. Зважаючи на воєнний стан музейники відмовилися від масових театралізованих дійств, натомість підготували спеціальну програму, яка триватиме з самого ранку і до заходу сонця. Як ми вже повідомляли, це експозиції, авторська екскурсія Музеєм книги та друкарства, екскурсія Острозьким замком та мальовничий захід сонця з балкону Острозького замку.

(Острозький замок)

Свій десятирічний ювілей цього року відзначає Культурно-археологічний центр «Пересопниця» - ще один комунальний заклад Рівненської обласної ради. Історія створення центру почалася 14 травня 1989 року зі встановлення пам'ятного знаку українській Першокнизі у вигляді двох тесаних гранітних каменів, вагою 16 т кожен.

(Культурно-археологічний центр "Пересопниця")

Сьогодні «Пересопниця» - це унікальна колекція першокниг та стародруків, це музей під відкритим небом - такий собі скансан, який відтворює побут літописних часів, коли на цій землі створювалося Пересопницьке Євангеліє. У мирний час тут тривають археологічні роботи, проводять наукові конференції та тематичні фествалі.

   

Сьогодні будівля центру закрита для відвідувачів, а його працівники активно допомагають нашим захисникам: з перших днів почали плести маскувальні сітки, готують і передають на передову продукти тривалого зберігання.

У той же час, територія центру відкрита для всіх охочих. Так, 22 травня до Дня української писемності та культури працівники центру чекають на гостей. В місцевій Миколаївській церкві відбудеться богослужіння, після цього відвідувачів запрошують на піші екскурсі мальовничою територією закладу: це давньоруський колоритний двір 11-12ст., острів Бажань – місце сили, велика фортеця з виглядом на Пересопницьке озеро.

(Під час вистави Рівненського академічного обласного театру ляльок на подвір'ї Дубенського замку)

Дубенський замок також активізував роботу, щоб додати позитиву родинам переселенців та захисників України. Днями на подвір’ї замку відбулася вистава «Пан Коцький», яку привіз Рівненський академічний обласний театр ляльок на запрошення керівництва Державного історико-культурного заповідника. Доєдналися до свята і захисники добровольчого громадського формування м. Дубно № 2 «Волинь».

«Зараз музейна діяльність - це сміливість говорити про свою історію, про важливість берегти свою спадщину, про надважливу роль і самовідданість людей, які займаються музейною справою, про силу і стійкість музеїв під час війни», - йдеться у повідомленні на FB-сторінці Дубенського замку.